Середа, 2024-05-15, 08.46
Вітаю Вас Гість | RSS


Сайт Ірини Ткаченко


   
  Кафедра видавничої справи та редагування
       Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка

Концепція вітальної стратегії розвитку України - Навчальний форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Навчальний форум » Публіцистика » Публіцистика й тенденції розвитку світу » Концепція вітальної стратегії розвитку України (За філософією Сергія Кримського)
Концепція вітальної стратегії розвитку України
IrenДата: Четвер, 2011-09-15, 13.27 | Повідомлення # 1
Підполковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 108
Репутація: 8
Статус: Offline
Відповіді та рефлексії, позиції та розуміння світоглядної публіцистики Сергія Кримського.

http://www.day.kiev.ua/198624/
http://dt.ua/articles/60602
http://www.uspishnaukraina.com.ua/uk/news/795.html
Прикріплення: C_.doc (58.5 Kb) · vulkan_istorii.zip (12.1 Kb)
 
NadiaДата: П`ятниця, 2011-09-16, 10.33 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 6
Репутація: 2
Статус: Offline
Життєствердна позиція Сергія Кримського виявляється у багатьох аспектах. Для себе я виділила такі найголовніші:
- проживи життя яскраво, а не непомітно
- вчися цінувати час, знаходять гармонію в собі, постійно займайся самовдосконаленням, саморозвитком
- не намагайся назвати когось особистим ворогом, бо цим самим ти примножуєш дефіцит людськості, суспільних цінностей у суспільстві, примножуєш зло.
 
NataliaДата: П`ятниця, 2011-09-16, 10.54 | Повідомлення # 3
Майор
Група: Проверенные
Повідомлень: 87
Репутація: 8
Статус: Offline
Запам'яталася фраза з інтерв'ю Кримського газеті "День": "Найважливішим правом кожного з нас є право бути іншим".
(http://www.alexandria.org.ua/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,179/Itemid,1/)
 
ЛераДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.07 | Повідомлення # 4
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 17
Репутація: 5
Статус: Offline
Вітальна стратегія соціального розвитку в моїй інтерпретації.
Жити, а не існувати. Мабуть, ми всі в цьому світі для чогось чи для когось...І важливим є те, чи кожен з нас вирішив для себе: жити чи існувати, які проблеми життя є, і чи взагалі є "проблема життя"?! Підручники "розповідають" про інститут сім*ї, про цей своєрідний мікрокосмос, який творить життя. Їх мільярди, цих маленьких життів, які згодом утворять суспільство, державність.
Саме тому розвиток вітальної стратегії припадає на ХХ1 століття, де основним базисом майбутнього розвитку є саме жииття.

Додано (2011-09-16, 11.07)
---------------------------------------------
Неутопічна утопія за С. Кримським: "Фундаментальним завданням українського соціому є створення проекту національного розвитку".

 
ВеснаДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.10 | Повідомлення # 5
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 30
Репутація: 5
Статус: Offline
Ця цитата про "іншість людини" Сергія Кримського для нас є актуальною, бо суспільство нав'язує нам стереотипи, що ми маємо бути таким як всі! А це неправильно, бо кожна людина - це особистість!
Позиції Сергія Кримського є важливим аспектом української культури. Це не лише проблема нашої державності, а й особистості.
Він порушує питання про журналістику, які для нас особливо актуальні. У інтерв'ю "Іде війна за землю" є такі слова: "В нас дуже слабка журналістика в духовному плані. Також часто журналіс дає дуже банальні запитання".
Переглядаючи нашу місце пресу можна - цей факт прослідкувати. Хоча є в Кіровограді і досить хороші журналісти, але, на жаль, їхні матеріали, за різних обставин, або редагуються чи просто ігноруються читачами.


Повідомлення відредагував Весна - П`ятниця, 2011-09-16, 11.23
 
ЛераДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.19 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 17
Репутація: 5
Статус: Offline
Підтримую! Це відбитки всім відомої "зрівнялівки" радянських часів(для українців особливо актуально). Подібних фраз є багато, наприклад:"Ви думаєте, що я дивна...тому що не така, як усі...А я думаю, що дивні ви..тому що-одинакові". Хто з українців може щиро сказати про себе таке?
 
ВеснаДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.25 | Повідомлення # 7
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 30
Репутація: 5
Статус: Offline
На жаль, часто українці бояться бути білою вороною і роблять різні дурниці, що бути "таким як всі". Це навіть можна прослідкувати із мовного питання в Україні. Чому я маю говорити українською, коли всі говорять російською?
 
ЛераДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.29 | Повідомлення # 8
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 17
Репутація: 5
Статус: Offline
...Чужого научайтесь, і свого не цурайтесь!
Хіба не гінеально, а головне-просто!
А ми схоже любимо складнощі)))
 
NadiaДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.38 | Повідомлення # 9
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 6
Репутація: 2
Статус: Offline
Я не погоджуюсь з тезою Кримського щодо "переведення виробництва на нульовий рівень, тобто відмова від експоненти розвитку виробництва матеріальних благ і перехід на науково обумовлений рівень споживання, причому свідомо обмежений". Такий розвиток історії фактично неможливий. Чисельність людства зростає, виробництво також, адже потрібно усіх людей забезпечити матеріальними благами. Я чула, що, наприклад, Америка спеціально консервує свої родовища, натомість користується ресурсами країн третього світу. Це свідоме паразитування, щоб забезпечити своїх майбутніх жителів продовольством. Так ось, хто у споживацькому суспільстві буде свідомо обмежувати виробництво? Це втрата грошей і робочих місць.
 
FotCherДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.38 | Повідомлення # 10
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 24
Репутація: 6
Статус: Offline
Це індивідуальна проблема кожної людини! Але чи можемо ми щось змінити в їхньому світогляді, якщо людина формувалася роками? Будинок побудований, і основа вже закладена батьками й навколишнім оточенням.
Ми можемо тільки замінити підлогу ...або дах, який протікає, переклеїти обої чи добудувати балкон! Але на більше розраховувати не варто - це вже сформовані люди!
Якщо і змінювати погляди, то треба досконало знати свого читача, і вміти знайти до нього підхід.
 
NadiaДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.41 | Повідомлення # 11
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 6
Репутація: 2
Статус: Offline
Я згодна з тим, що українці - нація садомазохістів. Нам подобається бути неповноцінними, упослідженими, подобається нарікати на життя і щоб нас жаліли. Чим ще можна пояснити цю віковічну терплячість?
 
ВеснаДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.43 | Повідомлення # 12
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 30
Репутація: 5
Статус: Offline
Цілком погоджуюся із Валерією. Українці дивний народ, який любить все зруйнувати, а потім бідкатися.
Натомість Сергій Кримський у матеріалі "За межою щастя і нещастя" є такі слова: "Мова - не лише спосіб спілкування, це, насамперед, форма культури, якою ми живемо, це спосіб мислення. А значить - і спосіб діяння"
(http://www.alexandria.org.ua/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,179/Itemid,1/)


Повідомлення відредагував Весна - П`ятниця, 2011-09-16, 11.44
 
ЛераДата: П`ятниця, 2011-09-16, 11.51 | Повідомлення # 13
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 17
Репутація: 5
Статус: Offline
І що робити?)))вихід є?
 
UserДата: П`ятниця, 2011-09-16, 12.05 | Повідомлення # 14
Лейтенант
Група: Пользователи
Повідомлень: 44
Репутація: 6
Статус: Offline
Я не згодна з тим, що "українці дивний народ, який любить все зруйнувати, а потім бідкатися". Це прекрасний народ, серед якого і я... В українців просто недостатньо інструментів змінити все те, що вони хотіли б змінити. В Конституції України сказано: "народ - єдине джерело влади". Натомість, якщо хтось захоче змінити щось суттєве у нашій державі, та що там державі,- у місті (!), у районі (!) у кращому разі йому зрозуміло пояснюватимуть "не лізь". Тому й не лізуть? бо бояться за своє життя. Я про журналістів і простих рядових людей.

У нас є недоліки. Великі недоліки. І я також згодна з тим,що зміни варто починати із себе.

Нам не вистачає єдності. А що може об'єднати навколо себе народ, щоб зробити з нього непробивний панцир? Відповідь одна - релігія, мова і культура, що постійно шкутильгає то на праву, то на ліву ногу.

Це замкнуте коло. Але ми знаємо діагноз. Це вже щось.


Повідомлення відредагував User - П`ятниця, 2011-09-16, 12.07
 
СкорпіончикДата: П`ятниця, 2011-09-16, 12.05 | Повідомлення # 15
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 6
Репутація: 2
Статус: Offline
Сергій Кримський, на мою думку, це людина світогляд якої дай Бог кожному. Концепцію вітальної стратегії розвитку України він розглядає від загального до індивідуального. І навпаки.
ЗАГАЛЬНЕ
"Фундаментальним завданням українського соціуму є створення проекту національного розвитку...По-перше,забезпечити розвиток національного і соціального капіталу. По-друге, зробити все можливе для системного піднесення української культури в контексті європейських цінностей. По-третє, використати найбагатший і найбільш повчальний багатовіковий досвід української історії для актуалізації національного менталітету, формування національної еліти, здатної дійсно гідно служити своїй країні та жити для неї".
На перший погляд непогана стратегія. Але, напевно, не для нашої країни. Адже й сам Кримський говорить,що сказане поки що не підіймається вище "гіпотетичного рівня" - і все ж таки дуже хотілося б вірити в можливість реалізації окреслених вище ідей.

ІНДИВІДУАЛЬНЕ

Щодо індивідуального, то Кримський бачить саме в кожній людині неповторну особистість, яка варта найкращого. Це можна побачити, прочитавши декілька його фраз:
-я переконаний:людина варта того, щоб жити з достатком - з наддостатком добра, правда, краси;
- гасло розвитку людського в людині, приборкання ненависті, усвідомлення не нормальності зла й необхідності партнерства, солідарності;
- не можна множити потенціал ворожості в соціумі і тим самим сприяти збільшенню зла;
- ставка на людські якості, надія на власні сили, а не на зовнішні чинники є ефективними засобами протистояння негараздам (у тому числі й політичним!);
- людина постає універсальною сутністю і стає не лише картою у світовій грі, світовій драмі, але й ставкою і виграшем у цій грі.

Як бачимо, вітальна стратегія Сергія Кримського неординарна - відбувається постійне переведення стрілок: людина - соціум, соціум - людина. І до кінця мабуть не дано зрозуміти нікому ЯК Україні вийти з халепи.
Хоча, як говорить одне німецьке прислів'я: "Немає такого свинства, з якого не можна було б вирізати шматок шинки!" Тож вперед! Можливо, і в нас вийде вибрати хоча б для себе щось дійсно вартісне, щось путнє...
 
Навчальний форум » Публіцистика » Публіцистика й тенденції розвитку світу » Концепція вітальної стратегії розвитку України (За філософією Сергія Кримського)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук: