Концепція Медіа-кемпу
«Чистий простір» - 2011
Медіа-кемп – експериментальний 3-денний табір, зміст якого складає аналіз феномену традиційних та сучасних медіа, осмислення проблеми медіа-екології . Позиціонується як медіаосвітній проект кафедри видавничої справи та редагування КДПУ ім. В.Винниченка.
Мета – створити особливе інформаційне поле, в якому виразніше відчуються специфіка сучасних та традиційних ЗМІ.
Проблематика табору
В Україні проблема забруднення медіасфери є гострою. Медіа-екологія концентрується на філософському осмисленні впливу масової комунікації, зокрема медіатехнології, на людську психіку зокрема і культуру загалом. Медіа-грамотність стурбована більш прикладними аспектами. Усі названі аспекти мають на меті якісне поліпшення інформаційного довкілля країни. Медіа критичний напрямок роботи табору передбачає аналітичне осмислення українського медіадовкілля, зокрема його контенту. Аналітичні огляди, розміщені на сторінках блогів, обговорення та дискусії сприятимуть формуванню в Україні вільної і відповідальної преси, як частини громадянського суспільства, підвищенню якості медіадовкілля. У полі зору будуть проблеми об’єктивного і всебічного інформування, небезпеки пропагандистських фальсифікацій, а також надміру насилля і порнографії в українському медіапросторі.
Подія відбудеться 9-12 липня 2011 року на терені села Чорноліска (околиці села Цибулеве, Знам’янський р-н, Кіровоградська обл.) – харизматичне місце з особливим автентичним ландшафтом, де зійшлися степ і ліс, аура яких дозволить з відстані поглянути на сучасний техногенно-інформаційний світ.
Учасники – активні, небайдужі, свідомі люди – студенти, працівники ЗМІ, члени громадських організацій, колишні випускники, викладачі КДПУ ім.В.Винниченка, всі, кого не лякає перспектива жити 3 доби у наметі серед дикої природи, ті, хто працюють у сфері медіа (журналістів традиційних та цифрових видань, медіаменеджерів, видавців, блоґерів, онлайн-підприємців і всіх, хто працює з онлайновими та традиційними медіа), а також прогресивна молодь села Цибулеве.
Програма Медіа-кемпу-2011 вмотивована потребою ведення таких дискурсивних практик, в результаті яких відкривається особистість кожного з співтворців сучасного медіа-простору, увиразнюються реальний зміст проблем сучасних медіа. Головний акцент координатори роблять на неочікуваному місці проведення події – не аудиторії та зали з проекторами, а автентичний ландшафт, природа, яка сприятиме певному відстороненню від сучасного технологічного світу.
Атмосфера під час події буде максимально невимушеною, сприятливою для спілкування та обміну досвідом. Для учасників табору проведуть тренінги спеціально запрошені експерти (журналісти, письменники, редактори, краєзнавці).
Детальніше про програму події можна дізнатися на сторінці http://vkontakte.ru/club28436607
Зміст роботи табору.
- Тренінги та форуми (їх проводитимуть спеціально запрошені гості, але кожен зареєстрований учасник може запропонувати авторський тренінг чи майстер- клас, який окреслюється проблематикою табору).
- Фестиваль соціальної реклами (хенд-мейд, який по завершенню табору трансформується у завершені проекти.
- Конкурс блоґів (на базі існуючих авторських та новостворених, спеціально під проблематику табору).
- Змагання туристично-спортивного характеру.
- Фотополювання.
- Зйомка соціального ролика.
- Туристично-краєзнавчі маршрути.
- Посиденьки біля ватри.
Результати роботи табору:
- Озвучення наріжних проблем сучасних ЗМІ через призму медіа-екології та формулювання шляхів їх вирішення.
- Створення реальних медіа-продуктів (соціальні проекти, фото- і відео-роботи, Інтернет-щоденники та ін.)
- творча та професійна реалізація учасників табору.
- Нові друзі, цікаве дозвілля, розширення кругозору, відчуття гордості за рідне село, навчальний заклад, друзів та Україну.
- Оздоровлення та національне самоствердження.
Умови участі
Учасником табору може стати кожна людина, яка подасть заявку за встановленим зразком (заявка є на сторінці групи у рубриці «Документи»).
Оргвнесок – 130 грн.
Кількість учасників – резерв для зареєстрованих 25 учасників, гості – 5, координатори – 4.
Можливий варіант стаціонарної участі та 1- або 2-денного перебування (прохання завчасно попередити).
Координатори
Семенець Олена Олександрівна доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
e-mail: olenasemenets@gmail.com
Ткаченко Ірина Анатоліївна кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
e-mail: matviy_st@meta.ua
site: http://tkachenkoiren.ucoz.com
Ткаченко Сергій Володимирович викладач кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
e-mail: sergiytkachenko7@gmail.com
Пикалюк Роман Володимирович викладач кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
e-mail: rom.ann@inbox.ru
Романюк Наталія - студентка 44 групи (спеціальність «Видавнича справа та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка)
e-mail: taliaromaniuk@gmail.com